Witaj Gościu! jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !User:      Hasło:     

MENU


Kategorie


FACEBOOK


PROGRAMY


Torrent: James Gleick - Chaos : narodziny nowej nauki [EPUB] [PL] [LIBGEN]
Dodał:  8fd415bf
Data: 16-11-2018
Rozmiar: 18.23 MB
Seed: 0
Peer: 0
Kondycja:
Zaloguj się aby pobrać


Kategoria:  E-Booki

Zaakceptował: Nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 8
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 2018-11-16 02:11:41

OPIS:Autor: Gleick James
Data premiery: 2018-06-06
Kategoria: Literatura popularnonaukowa"Chaos" to uczta duchowa - książka, która wynagradza czas poświęcony na jej studiowanie.

"Chaos" OPISuje narodziny nowej nauki, która widzi porządek tam, gdzie dotychczas obserwowano tylko przypadek, nieład i nieprzewidywalność, czyli chaos. Jak mówi Douglas Hofstadter, "Okazuje się, że tajemniczy typ chaosu czai się tuż za fasadą porządku - i co więcej, głęboko wewnątrz chaosu czai się jeszcze bardziej tajemniczy typ porządku". Chociaż chaos jest nauką, u podstaw której leży wyrafinowana matematyka, zajmuje się zjawiskami codziennego życia, odpowiada na pytania, jakie stawia ciekawe świata dziecko: jak się tworzą chmury? jak unosi się dym? jak powstają wiry w strumieniu?

"Chaos" jest historią odkrycia. Zawiera chronologiczny zapis wydarzeń, konflikty i frustracje naukowców, ich emocje i chwile olśnień. Lektura "Chaosu" odmieni nasze dotychczasowe widzenie otaczającego świata.DETALE TORRENTA:[ ]
Podziękowania,
 
Komentarze