Witaj Gościu! jeżeli widzisz ten dymek to znaczy że nie jesteś zarejestrowany/zalogowany. Kliknij by się zarejestrować. Rejestracja zajmie mniej niż 30 sekund, a dzięki niej zyskasz możliwość pobierania, komentowania oraz dodawania torrentów !User:      Hasło:     

MENU


Kategorie


FACEBOOK


PROGRAMY


Torrent: MŁYNARSKI-PIOSENKA FINAŁOWA (2017) [DVD9] [FALLEN ANGEL]
Dodał:  Fallen_Angel
Data: 26-08-2018
Rozmiar: 7.45 GB
Seed: 1
Peer: 0
Kondycja:
Zaloguj się aby pobrać


Kategoria:  Filmy DVD
Gatunek: Dokumentalny
Zaakceptował: Nie wymagał akceptacji
Liczba pobrań: 39
Liczba komentarzy: 0
Ostatnia aktualizacja: 2018-08-26 20:32:20

OPIS:

...SIŁA I PIĘKNO MUZYKI TKWIĄ W JEJ RÓŻNORODNOŚCI...DVD 9
16:9
Polski
TT - 90 min
DD 5.1
To jeden z tych dokumentów, wobec których techniczne rozważania typu „Czy nie gubi rytmu w ostatniej części?” albo „Czy konieczne są w nim animowane wstawki?” nie mają sensu, są tylko małostkowym czepialstwem. Naprawdę ważna jest w nim postać bohatera: to ona nadaje mu wartość, siłę, energię. Nie chcę broń Boże w ten sposób umniejszać zasług reżyserki, które są nie do przecenienia: po pierwsze namówiła Młynarskiego na film, po drugie, przeprowadziła z nim prawdopodobnie ostatni, unikalny wywiad, po trzecie, przekopała się przez tony archiwów (ilość i rozmaitość materiałów jest naprawdę imponująca), po czwarte wreszcie, wokół wspomnianego wywiadu, stanowiącego kręgosłup opowieści, zbudowała całość spójną, bogatą treściowo, niepomnikową, ale i nie prostacko odbrązawiającą – po prostu oddającą złożoność osobowości Młynarskiego. Ale jej wysiłek przyniósłby słąbszy efekt, gdyby nie była to osobowość tak ciekawa i skomplikowana. Szczęście więc, że się spotkali.

Jaki człowiek wyłania się z serii rozmów z członkami jego najbliższej rodziny, współpracownikami i wykonawcami jego piosenek, uzupełnionej archiwaliami i trzeźwym autokomentarzem samego Młynarskiego? W ramach niewielkiej recenzji można tylko polecieć skrótem. Błyskotliwie inteligentny i mający poczucie intelektualnej przewagi nad otoczeniem. Ale jednocześnie „demokratyczny”, znajdujący wspólny język zarówno z wyrafinowanymi salonowcami, jak i tzw. prostym człowiekiem.

Niełatwy, i na płaszczyźnie zawodowej (z powodu perfekcjonizmu i niebotycznie wyśrubowanych wymagań) i w życiu rodzinnym. To ostatnie w dużym stopniu zawinione przez chorobę, będącą przecież udręką nie tylko dla niego samego, ale i jego najbliższych oraz stawiającą go wobec alternatywy dla artysty zaiste piekielnej: leczyć się czy tworzyć? To jednak tylko bardzo wybiórczy i niepełny rejestr. Żeby zrozumieć, w jakie konfiguracje układały się właściwości jego charakteru i inteligencji i jak wzajemnie zabarwiały, trzeba zobaczyć film.

Film, którego nie wahałbym się nazwać poruszającym. Owszem, są w nim zabawne anegdotki, nieodłączne od branży rozrywkowej, są momenty przyjemnej na swój sposób nostalgii, ale całość była, przynajmniej dla mnie, przejmująco smutna. Gdy widziałem Młynarskiego, siedzącego na tle okna, za którym majaczyły śródmiejskie wieżowce, postarzałego i zmęczonego, i zestawiałem ten obraz z dołączonymi archiwaliami, gdy młodziutki i roześmiany, uwodził wdziękiem i tryskał energią – serce mi się ściskało. I czułem wtedy, że film w zasadzie „tylko” biograficzny zamienia się na moich oczach w opowieść o przemijaniu. A wychodziłem z kina z poczuciem, że umarł nie tylko fantastycznie utalentowany człowiek, ale że wraz z nim umarło coś więcej: jakiś styl mówienia i myślenia o naszym kraju, jakaś atrakcyjna forma polskości. Bardzo to było niecodzienne doświadczenie.

Paweł MossakowskiDodatki:
Fragmenty wywiadów.
http://www.youtube.com/watch?v=Z6dJ6vD3UyUPOZWÓL POBRAĆ INNYM, NIE BĄDŹ ŚWINIĄ!!!
INITIAL SEEDING. SEED 14:30-23:00.
POLECAM!!!

START WIECZOREM...
W PONIEDZIAŁEK SEED DOPIERO PO GODZINIE 18-tej... (Praca)

DETALE TORRENTA:[ ]
Podziękowania,
 


Podobne pliki
Nie znaleziono podobnych tytułów!


Komentarze